MASAL ŞATOSU BAHAR ATÖLYELERİ'NE YOĞUN İLGİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu'nun düzenlediği, "Bahar Atölyeleri" etkinliklerinde, 6-13 yaş arası çocuklara 10 farklı alanda atölye düzenlendi. 150 çocuğun katıldığı atölyelerde çocuklar neşeli dakikalar geçirirken, yeteneklerini keşfettiler.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Masal Şatosu'nda, çocuklara özgüven kazandırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla, 10 farklı alanda, "Bahar Atölyeleri" düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu "Bahar Atölyeleri" çalışmalarına çok yoğun başvuru oldu. Mayıs ayında başlayan atölye çalışmalarında çocuklara, Masal Şatosu ekibinde yer alan eğitimciler, Beden Perkisyonu, Bardak Ritim, Dinliyorum Tasarlıyorum, Karikatür, Kukla Yapımı, Ben Kimim, Bez Oyuncak Yapımı, Ebru, Orff ve Pandomim alanında kurs verdiler.

Değişik ve ilgi çekici alanlarda yapılan atölye çalışmalarında çocuklar, el becerilerinin yanı sıra hayal güçlerini geliştirme olanağı buldular. Atölyelerde birlikte paylaşmayı ve eğlenmeyi de öğrenen çocuklar oldukça başarılı eserlere imza attılar. Atölyelere, oynayarak, keşfederek, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkaran 150 çocuk katıldı.

Masal Şatosu yetkilileri, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri, "Bahar Atölyeleri" etkinliğinin, gelecek yıllarda düzenleyecekleri atölyelere katılacak çocukların sayısını artırmayı planladıklarını söylediler.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR