MASALLARLA DANS ATÖLYESİNE YOĞUN İLGİ

MASALLARLA DANS ATÖLYESİNE YOĞUN İLGİ

Çocukların ve ailelerinin hafta sonlarını hayal dünyalarında yaşamalarını sağlayan Masal Şatosu bu hafta sonu 4 yaş ve üzeri çocuklar için Masallarla Dans Atölyesi düzenledi. Eğitimci-Yazar Bahar Havzalı Şener eşliğinde gerçekleştirilen atölyeye yaklaşık 50 çocuk katıldı.
Masallarla Dans, çocukları masalların büyülü dünyasına interaktif bir yolla sokarken, dansa ilk adımı çok keyifli bir yolla attırıyor. Hayal güçlerinin sınırlarını genişletirken eş zamanlı beş duyuya da hitap ederek masalla bütünleşmeyi ve bedensel farkındalıkla unutulmaz bir serüvene dâhil olmayı sağlıyor. Masalın içine dansla dâhil olunan atölyede çocuklar, ailesinden izin almadan sokağa çıkan ve evinin yolunu kaybeden çilek masalını dinlediler. Küçük çileğin hikâyesini dinleyen çocuklar, zaman zaman danslarıyla masal dünyasına yolculuk yaptılar zaman zaman ise verdikleri cevaplarla gerçek bilgilerini birbirleri ile paylaştılar.
Okul Öncesi Öğretmeni ve Küçük Hayvanlar kitabı yazarı Bahar Havzalı Şener, atölye çalışmasının ardından küçük hayranları için kitabını imzalayarak onlarla fotoğraf çektirdi

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR