MASAL ŞATOSU'NDA TOPLANAN HEDİYELER ÇOCUKLARA DAĞITILDI

Birbirleriyle hiç tanışmamış çocukların aralarında duygusal bir bağ oluşturmak amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projesi ile toplanan 1793 adet hediye çocuklara dağıtıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu'nun, Yeni Yıl Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında hediye kutusuna çocuklar tarafından bırakılan hediyelerin dağıtımı yapıldı. Hediyeleri alan çocuklar, akranlarına teşekkür ettiler.

Çocuklar arasında bir dayanışma ve paylaşım ağı kurmak için başlatılan ‘Yeni Yıl Sosyal Sorumluluk’ projesine pek çok kişisel katkının yanı sıra Gelişim Koleji, Çağfen Koleji, Özel Çağdaş Okulları, Cumhuriyet İlkokulu, Reşat Benli İlkokulu , Neşe Erberk Anaokulu, Atayurt Okulları, Özel Fidanlar Anaokulu, Küçük Şeyler Anaokulu, Uğur Böceği Anaokulu, Meseret İnel İlkokulu ve Mithat Paşa İlkokulu öğrencileri de  destek verdiler.

Projede hediye getiren ve alan taraflar olarak, birbirleriyle hiç tanışmamış çocukların aralarında hissedecekleri kardeşlik ilişkisi sayesinde, farkındalık ve duyarlılıklarını harekete geçirmek, daha sosyal, güçlü ve paylaşımcı bireyler olmalarına katkı sağlamak hedeflendi. Hediye paylaşımında bulunan çocuklar hediyelerini bırakırken ayrıca, tanımadıkları bu arkadaşlarına birer mektup da yazdılar. Hediyeleriyle akranlarını sevindiren çocukların tamamı da, Masal Şatosu’na dair dilekleri gerçekleştirilerek sevindirilecek.

Proje kapsamında 987 çocuk sayesinde 1793 hediyeye ulaşıldı. Özenle paketlenen hediyeler Masal Şatosu çalışanları tarafından dağıtıldı. Hediyelerine kavuşan çocuklar, hem yeni yıl hediyesi hem de karne hediyesi sevincini Masal Şatosu aracılığıyla bir arada yaşadı.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR