Masal Objeleri Seramik Sergisi

Bir varmış, bir yokmuş… 

Masallarla büyüyen çocuklar, masallardaki gibi rengarenk bir dünya kurmak isteyen büyükler olmuş… 

Dünyanın başka başka yerlerinde anlatılagelen masallar, sihirle, yaratıcılıkla, renklerle dolu kapılar açmış önümüze. 

Batı masalları, Hint masalları, Arap masalları ve Türk masallarında geçen sihirli değnek, cadı şapkası, nilüfer çiçeği, cam ayakkabı, elma, uçan halı, sihirli lamba, bal kabağı gibi objeler, anlatımların adeta odak noktası olmuş, ana karakterlerin serüvenleriyle özdeşleşmiştir. Farklı coğrafyalarda ortak duygulara işaret eden bu objeler, sanatın da konusu olarak, sanatçıların elinde farklı ifadelere dönüşmüş ve evrenselleşmiş. 

Bu objelerden bir seçkinin,  Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Lisans, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik öğrencileri tarafından seramik malzeme kullanılarak sanatsal bir bakış açısıyla ele alındığı Seramik Masal Objeleri Sergisi, izleyicileri masalların büyülü atmosferine davet ederken, 10 farklı sanatçının gözünden, farklı yorumlarla yepyeni anlatımlar sunuyor.  

7 Eylül 2021 tarihinde Masal Şatosu’nun ev sahipliği ile açılışı gerçekleşen sergi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı Masal Şatosu’nda izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. 

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR

2015 | Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı