ŞATODA MÜZİK "ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA KONSERİ"

2017 yılından bu yana 55. konserimizi gerçekleştirdiğimiz Şatoda Müzik etkinliklerinde ülkemizin özgürlüğünün ve bağımsızlığının destanı olan Çanakkale Zaferimizin 108. yıldönümü sebebi ile bir anma konseri düzenledik.

Konserde bir ilk gerçekleştirilerek bu kez türkülere yer verildi. Doç. Hale Basmacıoğlu’nun gönüllü danışman desteği ile düzenlenen konserde Çanakkale Türkülerinden derlenen bir seçki sunuldu. Solist Beste Özdemir’in sesi, Emir Çankırlı, Emirhan Çalışır, Fatih Öztürk, deprem bölgesinden gelen konuk sanatçılar Alperen İsmet Polat ve Celal Ergün’ün enstrümanlarıyla duygulu anların yaşandığı Masal Şatosunda ‘Çanakkale Geçilmez’ denilerek bizlere bir vatan bırakan başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz, gazilerimiz ve bu kutlu zafere destek veren herkes sevgi, saygı ve minnetle anıldı. 🙏

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, ülkemizde yaşanan deprem ve sel felaketleriyle birlikte yaşanan acıların ve yaraların bir an önce sarılması, umutların kaybedilmemesi temennisi ile sahne alan sanatçılara teşekkürlerini sundu.

Şatoda Müzik etkinlikleri her yaştan müziksevere farklı müzik türlerini tanıtmak için konserlerine devam edecek.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR