"PEZZETTINO" YARATICI OKUMA ATÖLYESİ

Pezzettino, herkesin kocaman olduğu ve cesaret isteyen, harika işler yaptığı bir dünyada yaşar. Küçüktür, bir “parçacık”tır yalnızca. “Herhalde bir başkasının parçasıyım, bir başkasına ait olmalıyım” diye düşünür ve bir gün, kime ait olduğunu öğrenmek için yola düşer.

Leo Lionni’nin “Pezzettino” adlı kitabından yola çıkarak gerçekleştireceğimiz yaratıcı okuma atölyemizde “Ben kimim?” sorusuna yanıt arayacak fiziki ve sosyal varlığımızın farkına varacağız.

Okuma etkinliğinin yanı sıra oyunlar oynayıp canlandırmalar yapacağımız atölyemizin ardından kendi Pezzettino’larımızı yaparak el becerilerimizi de konuşturacağız.

Masal Şatosu olarak, 2023 yılı etkinliklerimize Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı da dahil ediyor; siz değerli çocuklarımızı çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyoruz.

Bu atölyemiz yaratıcı okuma teknikleri ve değerler eğitimi içerikleri ile BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 4. Maddesi olan “Nitelikli Eğitim” amacını kapsamaktadır.

✔ 21 Mayıs Pazar
✔ Saat 14:00
✔ 5-6 yaş

Kayıt için aşağıdaki bağlantıda bulunan formu doldurabilirsiniz:

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR