KÜÇÜK FARE İLE KIRMIZI DUVAR

Britta Teckentrup'un 'Küçük Fare ile Kırmızı Duvar' adlı kitabından yola çıkarak düzenlediğimiz P4C (Çocuklar için Felsefe) atölyemizde 6-8 yaş grubundaki çocuklarımız ile bir araya geldik. Düşünme çemberimizde kendimize koyduğumuz ve başkalarının bize koyduğu sınırları sorguladık.

Korkularımızla yüzleşmek, cesaret, farklı bakış açılarına ve değişimlere açık olmak üzerine yazılmış bir kitap olan “Küçük Fare ve Kırmız Duvar” ile P4C tekniklerinden yararlanarak felsefi düşünme, kendimizi ifade etme ve dinleme becerilerimizi etkin bir şekilde kullandık.

Atölyemizin sonunda yaptığımız küçük fareler ile de güne dair bir anı ile etkinliğimizi sonlandırdık.

Masal Şatosu olarak, 2023 yılı etkinliklerimize Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı da dahil ediyor; değerli çocuklarımızı çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyoruz.

Bu atölyemiz de akıl yürütme, eleştirel düşünme ve sorgulama içerikleri ile BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 4. Maddesi olan “Nitelikli Eğitim” amacına yönelik gerçekleştirilmiştir.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR