ÇOCUKLARLA AİLELERİ MASAL VE OYUNLARA DOYDU

ÇOCUKLARLA AİLELERİ MASAL VE OYUNLARA DOYDU

Masal Şatosu’nun düzenlediği ‘Ağustos’ta Masallar ve Oyunlar’ın ilkinde çocuklar ve ebeveynleri, ‘Meşe Palamudu Macanda’ isimli masalı birlikte dinleyerek, oyunlar oynadılar, kozalaktan sincap yaptılar.

Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, çocuklara ve ebeveynlerine birlikte eğlenmenin ve oynamanın mutluluğunu yaşadılar. Ağustos ayı boyunca gerçekleşecek etkinliklere katılanlar, birbirinden farklı masal, oyun ve el becerisiyle inorganik oyuncaklar yapacak.

Masal Şatosu Çocuk Kulübünde gerçekleştiren etkinliğe çeşitli yaşlarda 15 çocuk ve anne-babaları katıldı. İlk etkinlikte masal anlatıcısı, ‘Meşe Palamudu Macanda’ isimli masalda Palamut Macanda ve Sincap Tuti'nin hikayelerini anlattı. Masalı dinleyenler Masal Şatosu çalışanlarının yönlendirmesiyle daha sonra yaratıcı düşünme ve yaratıcı drama yeteneklerinden faydalanarak hem oyun hem de el becerilerini gösterme fırsatı buldular.

Masaldaki kahramanlar Palamut Macanda ve Sincap Tuti'nin yerine geçen çocuk ve yetişkinler oyunlarla hem eğlendi, hem de ormanları, içinde yaşayan pek çok canlıyı anımsarken, kozalak ve çeşitli inorganik malzemelerden kendi sincaplarını yaptılar.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR