DÜNYA MASAL ANLATMA GÜNÜ

DÜNYA MASAL ANLATMA GÜNÜNDE
ÇOCUKLAR MASALA DOYDU
Çocukların hayallerini süsleyen Türkiye’nin ilk ve tek Masal Şatosu, dünyada 20 Mart'ta kutlanan Dünya Masal Anlatma Gününü 2017-25 Mart'ta kutlayarak çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, Dünya Masal Anlatma Günü'nü festival havasında kutladı. Masal kahramanlarının kostümlerini giyen masal anlatıcıları tarafından çocuklara ve ebeveynlere gün boyunca çeşitli seanslarla masallar anlatıldı. Dünyanın her yerinde kutlanan Masal Anlatma Günü'nü, Türkiye'nin ilk ve tek Masal Şatosu'nda kutlamak için Masal Şatosu personeli ile birlikte şehir dışından da gelen masal anlatıcıları, Nilay Yılmaz, Çiğdem Odabaşı, Songül Bozacı, Senem Nane Kıroğlu, Bahar Gürey, Ayşegül Dede, Saliha Kömeçoğlu, masallarla farklı disiplinleri birleştirip yoga masal, dans masal, drama masal, oyun masal, mim masal, yazı masal atölyeleri ile kutlamalara katıldılar.
Şehir dışından da gelen ziyaretçiler, çocukların unutulmaz bir gün yaşadığını ifade ederek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR