DÜNYA MASAL ANLATMA GÜNÜ MASAL ŞATOSUNDA KUTLANDI 2017

Dünya Masal Anlatma Günü Masal Şatosu’nda kutlandı. 22 Mart Dünya Masal Anlatma Günü etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde yer alan Masal Şatosu’nda “Masalları Kahramanlarından Dinleyin” etkinliği düzenlendi.

Yazar ve yaratıcı drama eğitmenleri Nilay Yılmaz, Saliha Çanakçı Kömeçoğlu, Songül Bozacı ve Masal Şatosu’nda görevli masal anlatıcıları tarafından çocuklara farklı seanslarda 20 masal anlatıldı. Çocuklar düzenlenen etkinlikle Uyuyan Güzel, Oz Büyücüsü, Alaaddin’in Sihirli Lambası gibi farklı masalların içerisinde aktif olarak yer aldılar.

"Masalları Kahramanlarından Dinleyin" etkinliğine katılan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Didem Aydınmakina “Gelişen teknolojik eğitim araçları biz ebeveynlerin masal anlatmasına, çocukların masal okuması ve dinlemesine kimi zaman tehdit oluşturuyor. Yaratıcılığı kışkırtan, renklendiren ve zenginleştiren etkinlikleri çocuklarımızla buluşturmanın keyfini yaşıyoruz” dedi. Yazar ve eğitmen Nilay Yılmaz ise “Dünya Masal Anlatma Günü Türkiye’de pek çok şehirde kutlanıyor. Bizler, bu gün en güzel Masal Şatosu'nda kutlanır dedik ve İstanbul’dan Eskişehir’e çocuklarla buluşmaya geldik. Çocuklar şatonun büyülü atmosferi içinde kostümlü masal kahramanları ile masal dünyasında dolaşıp yaratıcı yazma, okuma ve dinleme atölyelerinde kendi masallarını yazıp oynadılar” dedi. Etkinliklere katılan çocuklar ve velileri Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR