DEMETER'İN MEVSİMLERİ

21 Mart ilkbahar ekinoksuna özel gerçekleştirdiğimiz P4C (Çocuklar İçin Felsefe) - Mandala Atölyemizde kavram olarak doğadaki ve hayatımızdaki döngüleri soruşturduk. 🌱

Atölyede mevsim döngüsü ile birlikte doğanın döngüsünü ve yenilenme sürecini, bu süreçte insanların doğal akışa etkisini ve müdahalesini tartıştık. Doğanın insana rağmen yenilenme mücadelesini ve bu mücadeleye nasıl yardımcı olabileceğimizi konuştuk.

Çocuk- ebeveyn katılımlı olan atölyede P4C soruşturmasının ardından döngüsel bir sanat dalı olan mandalayı, kağıt üzerinde değil, doğadan topladığımız malzemeler ile yaptık. Döngüsel tasarımların fotoğraflarını çekip, doğadan alınan malzemeleri yine doğaya bırakarak doğa mandalası çalışmalarımızı tamamladık.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Madde 4 (Nitelikli Eğitim) ve Madde 13 (İklim Eylemi)'e de vurgu yaptığımız “Demeter’in Mevsimleri” Atölyesinde doğanın döngüsü, ekolojik dengenin korunması ve bunun için neler yapabileceğimiz konusunda bireysel farkındalığımızı geliştirdik.

Masal Şatosu atölyeleri düşündüren ve sorgulayan içerikleri ile devam edecek.
 
 

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR