BÖLÜMLER

Şehrin En Güzel Yerindesin !!!

BÖLÜMLER

  • Efsaneler Diyarı: Selçuklu dönemine göre dekore edilmiş Efsaneler Diyarı katıdır. Bu katta “Bir Varmış Bir Yokmuş” ve “Masal Masal İçinde” anlatım seansları gerçekleştirilmektedir. İçerisinde Türk efsanelerinden Nasreddin Hoca, Keloğlan ve Dede Korkut’un animatronik robotları ile Kral Midas’ın mapping yöntemi ile anlatılan hikayesi yer almaktadır.

Bunların yanında Tepegöz, Şahmaran ve Zümrüdü Anka hikayelerinin anlatımları yapılmaktadır.

  • Gizemli Yolculuk: Diğer anlatı alanımız olan “Gizemli Yolculuk”, yalnızca 6-11 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleştirilen interaktif bir hikaye anlatıcılığı alanıdır. Konsepti masal kahramanlarının buluşturulduğu bir kurguyla oluşturulmuştur. Oz Büyücüsü’nden Gök Balina’ya, Uyuyan Güzel’den Kurbağa Prens’e pek çok masal kahramanı bulunmaktadır ve katılımcı çocuklar tur sırasında aktif rol almaktadırlar.
  • Masal Tüneli: Seans dışı alanlardan biri de Masal Tünelidir. Kitaplar ve kahramanları temasıyla kurulan bu alan, ziyaretçilerimizin serbest gezi alanlarındandır.SİHİRLİ ELMA KAFE:
Masal Şatosu’nda her yaştan ziyaretçinin gezilerine tatlı bir mola verebileceği masal kahramanları ve masallara ait eşyalarla dekore edilmiş bir diğer bölümümüz olup, doğum günü organizasyonları için de masal tadında kutlama olanağı sunmaktadır.

MASAL ŞATOSU SAHNESİ:
Masal Şatosu konseptine uygun tasarlanmış sahne katı; gösterilerin ve atölye çalışmalarının yapıldığı bölümümüzdür.

GÜNCEL

5. DÜŞÜNDÜREN MASALLAR ŞENLİĞİ 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ "BENCE CUMHURİYET.." ŞAHMARAN BENİM MASAL FİLMİM

PAYLAŞ