KUŞUMU KİM KIŞKIŞLADI?

Fatih Erdoğan’ın “Kuşumu Kim Kışkışladı?” adlı kitabından yola çıkarak gerçekleştirdiğimiz atölyemizde göçmen kuşları ve yolculuklarını konuştuk. 🐦

Gündüz güneşe, gece ise ay ve yıldızlara göre yönlerini belirleyen göçmen kuşlar, uzak diyarlardan gelirken ne gibi güçlüklerle karşılaşıyorlar? Bu yolculuklarında olmaması gereken nelerle mücadele ediyorlar?

Yaptığımız afişler ile çözüm yollarını belirttiğimiz ebeveyn katılımlı atölyemizde kanatlı dostlarımızı ve zorlu yolculuklarını anlamaya çalıştık.

Masal Şatosu olarak, 2023 yılı etkinliklerimize Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı da dahil ediyor; siz değerli çocuklarımızı çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyoruz.

BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının 4. maddesi olan “Nitelikli Eğitim”, ve 15. maddesi olan “Karasal Yaşam” konularını içeren atölyemiz ile çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak bireysel sorumluluklarımızı almaya söz vererek atölyemizi sonlandırdık.

Masal Şatosu atölyeleri farklı konseptler ile devam edecek.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR