ŞATODA ÇALGILARLA RENKLİ TANIŞMA

Şatoda Çalgılarla Tanışma etkinliğimiz uzun bir aradan sonra yoğun ilgi ve katılım ile başladı.

Gönüllü danışman desteği ile etkinliğimizi düzenleyen ve yaylı çalgıları tüm detayları ile anlatan Doç. Hale BASMACIOĞLU; keman, viyola ve viyolonselin bölümlerini, seslerini, benzer ve farklı yanlarını birbirileri ile karşılaştırmalı olarak tanıttı. Konuk sanatçılar Ecesu SEZER ile Feri SAKARYA keman, Bengi Bahar IŞKINCI viyola ve Ada Su KESKİN viyolonsel ile kendi müzik deneyimlerini anlatarak müzik yolculuklarından bahsettiler. Tanıdık sinema ve çizgi film müziklerini çalarak çocuklardan tahminde bulunmalarını isteyerek aynı zamanda eğlenceli bir eğitim ortamı da yaratan sanatçılar klasik müzik eserlerinden mini dinletiler de sundular. 🎻🎶🎶

Masal Şatosu olarak 2023 yılında etkinlik içeriklerimize Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı dahil ediyor, çocuklarımızı ve ebeveynlerini çevreye ve topluma duyarlı bireyler olarak küresel amaçlar hakkında düşünmeye ve bireysel sorumluluk almaya çağırıyoruz.

Şatoda Çalgılarla Tanışma etkinliği de evrensel ve ulusal müzikler ile enstrümanlara yönelik genel kültür kazanımı açısından BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 4. Maddesi olan “Nitelikli Eğitim” amacını kapsamaktadır.

Masal Şatosunun kazanım odaklı ve farklı konseptlerdeki etkinlikleri devam edecek.

PAYLAŞ

FOTOĞRAFLAR